Türkiye’de Görülmesi Gereken Yerler

0
95

Merhabalar, Anadolu coğrafyası, konumu ve iklim çeşitliliğiyle eşsiz bir doğa ile ziyaretçilerini bekliyor. Yeşillikler içindeki yaylalar, göller, meydana gelen kaya parçaları, dağlar, nehirler, deltalar ve vadiler, sizlere doğa harikası bir Türkiye sunumu yapıyor. Sizleri Türkiye’de görülmesi gereken yerlere götürüyoruz. İşte, Türkiye’de mutlaka görmeniz gereken 9 doğa harikası…

Dört mevsim farklı geçen iklimiyle ve her mevsimde harikalar açığa çıkaran doğasının harmanlandığı bölgeye sahip olan Türkiye, bir çok şehri ile görülmeye değer olabilmektedir. Türkiye’de görülmesi gereken yerler nelerdir? Daha önce hiç gitmediğiniz ancak duyduğunuz yerlerin bilinmeyen özelliklerini sizler için hazırladık.

Akyaka

Muğla ilinde bulunan şirin mi şirin gölcük bir yerdir. Birbirinden yeşil ve canlı manzarasıyla bütünleşen bir görünümün haricinde göl üzerine kurulmuş restoranlar bulunmaktadır. Gölün üzerinde gerçekleşen kısa bir kayık turuna katılabilirsiniz.

Akyaka

Kelebekler Vadisi

Konya’nın merkezinde bulunan Kelebekler Vadisi, tüm bahçe sevenlere ve peyzajla uğraşanlara birebir. Ailecek ve sevdiklerinizle beraber huzur dolu bir mekana gitmek istiyorsanız Konya Kelebekler Vadisi tam size göre.

Kelebekler Vadisi

Kapadokya

Nevşehir’de bulunan Kapadokya, her yaştan insanların ilgisini çeken bir yer olarak coğrafyada önemli bir yer tutmaktadır. Gün doğumunda uçan balona atlayıp vadinin üzerinde yolculuk ederken Peribacaları’nın kızılımsı görünümüyle birlikte harika fotoğraflar çekebilirsiniz.

Kapadokya

Karagöl

Artvin’de bulunan Karagöl, fotoğrafçıların ilgisini çeken bu harika doğasıyla doğaseverleri bekliyor. Burası yeni evli çiftlerin balayı yapmak için tercih ettikleri yerlerden biri olarak biliniyor.

Karagöl

Perşembe Yaylası

Ordu’da yer alan Perşembe Yaylası, Ordu’nun en meşhur yaylası olarak bilinir. Sessiz sedasız düzlüklerin arasında, yaylaların ortasında açığa çıkan mavi göletiyle milyonlarca fotoğrafa konu olan Perşembe Yaylası, akarsuları ile ‘S’ şeklinde menderesler çizdikten sonra derin bir vadiye açılarak Çisenti Şelalesi’ni meydana getiriyor.

Perşembe Yaylası

Pokut Yaylası

Çamlıhemşin’de bulunan Pokut Yaylası Rize’nin nadide yaylalarından biridir. Çam ağaçlarıyla dolu yayla, dağların ortasında teras şeklini anımsatan doğal manzarasıyla sizleri bekliyor.

Pokut Yaylası

Daha fazla bu tür yazılar için web sitemizi takipte kalabilirsiniz. Öneri ve değerlendirmelerinizi yorum olarak bizlere bildirebilirsiniz.

Bizleri Twitter ve İnstagram üzerinden takip edebilirsiniz. Kişisel İnstagram hesabım.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz