Türkiye’de Görülmesi Gereken 5 Yer

0
502

Merhabalar, bugün sizler için Türkiye’de mutlaka görmeniz gereken 5 yeri listeledik umarım hoşunuza gider.

Okumaya başlamadan önce arka bir yağmur sesi açıp okursanız daha iyi olur. 🙂

Türkiye’nin muhteşem güzelliklerini görmeniz gerekiyor. 🙂

  • Yedigöller Bolu

Yedigöller Bolu

Yedigöller sessiz ve sakin bir tabiatı olan muhteşem bir yerdir. Şehir yaşantısının o gürültülü, yorucu ve bunaltıcı havasından kaçmak isteyenler için oldukça idealdir. 🙂 Göllerin çevresi; kayın, meşe, gürgen, kızılağaç, dişbudak, karaağaç, ıhlamur gibi geniş yapraklı ağaçlarla ve karaçam, sarıçam, köknar gibi iğne yapraklı ağaçlarla kaplıdır.

Türkiye’nin en güzel orman alanlarından birisidir. Özellikle sonbahar günleri sarıdan kızıl tonlara kadar her türlü renge bürünen kayınlar ve diğer geniş yapraklı ağaçlar seyrine doyum olmayan görüntüleri özellikle fotoğraf meraklıları için güzel kareler sunuyor.

  • Salda Gölü

Salda Gölü

İlk görüşte Türkiye’de böyle bir yer mi varmış diyebilirsiniz. Salda Gölü. Burdur’un Yeşilova ilçesinde bulunuyor. Çok güzel kamp alanları var. 🙂 Salda Gölünü ünlü yapan özellik ise suyun rengidir. Sade ve güzel bir renge sahiptir. Özellikle’de sabah erken saatlerde güzel bir görüntü sağlıyor.

  • Fethiye Ölüdeniz

Fethiye Ölüdeniz

Fethiye Ölüdeniz Türkiye’deki en bol aktivite yerlerden biridir. Fethiye’de yapacak o kadar çok şey var ki. Safari’den tutun, Yamaç paraşütüne, deniz sporlarından, tekne turlarına kadar gezilecek görülecek onlarca yeri var. Ayrıca muhteşem doğasıyla ile tatil sezonlarında her taraf dolup taşıyor.

  • Selimiye & Datça

Selimiye - Datça

Datça yarımadasını gezerken hep pas geçtiğimiz o yol ayrımları var ya. İş bu yol ayrımları bambaşka cennet yerlere gidiyor diyebiliriz. 🙂 Selimiye de o yerlerden bir tanesi. Marmaris’e 1 saat uzaklığında huzur dolu bir köy. Burada su sporları yapılıyor, gün batımı tek turları yapıyor. Genellikle kaostan kaçan sakinlik arayan insanların uğrak noktası. Mesela Türkiye’nin sadece belli elit yerlerinde olan Makro center burada yer alıyor. Köyün tepesine doğru çıktığınız da ise enfes bir manzarası var.

  • Sülüklü Göl

Sülüklü Göl

Sülüklü göl ulaşımı zor ama gittiğimize değen bir yer. Suyun rengi turkuaz ve dağların muhteşem havası çok iyi hissettiriyor. Ciğerlerim açıldı diyeceğimiz yerlerden birisi. Burası küçük bir yer ama gölün kenarlarına kamp yapabilirsiniz. Bir iki gün kamp yapmak için ideal.

İmkanım olursa bir gün hepsine teker teker gitmeyi düşünüyorum 🙂

Bizi İnstagram‘dan Takip Edebilirsiniz…

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz