Reklam Engelleyen Chrome Geliyor!

0
148

Reklam Engelleyen Chrome Geliyor!

Google, reklamları otomatik olarak engelleyen yeni Chrome sürümünü bugün indirime sunacak. Peki, Chrome hangi reklamları engelleyecek?

Google, başarılı tarayıcısı Chrome’u yeni özellikler ile güncelleyeceğini geçtiğimiz aylarda açıklamıştı. Chrome 65 olarak duyurulan yeni sürüm, reklam engelleme eklentisini tümleşik olarak barındırması ile büyük ses getirmişti.

Instagram’a Can Sıkıcı Özellik

Gelirlerinin büyük bir bölümünü reklamdan elde eden Google’ın, kendi tarayıcısında reklam engellemeye resmi olarak izin vermesi ilk etapta garip karşılanmıştı. Ancak yayınlanan dokümanlar, Chrome’un reklam engelleme konusunda diğer Adblock eklentileri gibi katı davranmadığını ortaya koydu.

Chrome 65 sürümü ile Google reklamları yine görünecek. AdSense’e bağlı olmayan 3. parti pop-up reklamlar, ekranın tamamını kaplayan reklamlar, otomatik başlayan videolu reklamlar ve yine ekranın büyük bir bölümünü kaplayan reklamlar engellenecek.

Chrome 65

Ancak bu reklam engelleme özelliği kullanıcının opsiyonuna sunulacak. Yani kullanıcı dilerse bazı sitelerdeki tüm reklamları görüntüleyebilecek.

Hem masaüstü hem de mobil platforma gelecek olan Chrome 65 sürümü, gün içerisinde resmi olarak indirime sunulacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here