İzlenmesi Gereken Dizi: The 100

0
231

Uzunca bir aradan sonra tekrardan merhabalar bu süre içerisinde bir çok sorunla karşılaştık ama durmuyoruz.

Bu yazımda sizlere yabancı dizi sektöründe izlenebilir olan en keyifli dizilerden ve izlemenizi tavsiye ettiğim dizi The 100‘den bahsedeceğim.

Öncelikle The 100, kıyamet sonrası dram türündeki televizyon dizisidir. Dizi, Kass Morgan‘ın aynı isimdeki kitabının uyarlamasıdır ve Jason Rothenberg tarafından geliştirilmiştir. Galası 19 Mart 2014 tarihinde gerçekleşti. 11 Ocak 2015 tarihinde televizyon kanalı CW tarafından üçüncü sezon için onay aldı, şu anda ise toplamda 5 sezonu bulunmaktadır.

Konusu

97 yıl önce yeryüzünde yaşayan insanların ölümüyle sonuçlanan nükleer bir savaş gerçekleşmiş ve dünyanın yüzeyi yaşanılamayacak seviyede radyasyonla kaplanmıştır. Bilinen tek hayatta kalanlar gezegenin yörüngesinde bulunan 12 farklı ülkeye ait istasyonlarda yaşayanlardır ve bu uzay istasyonları Ark ismindeki istasyonun oluşturulması için Jaha başkanlığında birleşir. Kaynaklar kıttır, suçun türüne bakılmaksızın 18 yaşın üstündeki suçlular uzaya fırlatılarak cezalandırılmaktadır. Ark‘ın kaynakları tükenmektedir, yeni yaşam kaynaklarına gereksinim duyulmaktadır.

100 genç mahkumun harcanabileceği duyurulur ve yaşam olanaklarının öğrenilmesi amacıyla eski suçlarının bağışlanacağı söylenerek son savaştan önce kurulan, içinde bolca bozulmayan erzak bulunduğu düşünülen Weather Dağı‘nın yakınına eski bir uzay gemisiyle gönderilir. Planlananın aksine gençler dağın uzağına iner ve geçici bir topluluk kurmak için aralarında mücadele eder. Ancak sorunları bunlarla sınırlı kalmayacak ve Dünyalılar diye adlandırılan, yeryüzünde savaştan kurtularak sağ kalmayı başarmış bazı insanlar, Biçiciler adındaki yamyama dönüşmüş dünyalılar ve dağ adamlarıyla karşılaşacaklardır.

The 100 Oyuncular

Deneyimim

Ben hala izlemekteyim fakat şu ana kadarki deneyimlerim oldukça pozitif, bölümlerin her biri 41 dk. olduğu için fazla vaktinizde almıyor oyuncular rollerinde gayet başarılı, dizinin konusu kısacası hayatta kalmak diyebilirim herkes canının derdinde şu anda 2 sezonun 12. bölümüne gelmeme rağmen tek bir filim ile konu bitirilebilirdi diye düşünüyorum. Bir bölümü açıp izleyince diğerlerini mutlaka izlemeniz gibi bir his yaratıyor ya da bu sorun sadece bende var, bir bölümünü izleyince arka arkaya 3 bölüm falan izliyorum. Bu yazımı yazarken bile diğer ekranda seyrediyorum.

Not: Dizi hakkında araştırmalarım sonucunda dizinin yayımlandığı The CW kanalının web sitesine erişimi ABD dışındaki bütün ülkelere kapalı olduğunu gördüm sebebi saldırılara karşı korumakmış, bu ne saçma bir durum? Fakat ben boş duru muyum meraktan vpn indirip giriş sağladım.

Kaynak: Wikipedia

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz