İnstagram’da “Mavi Tik” Nasıl Alınır?

0
239

Merhabalar, ulticanPRO okuyanları bugün sizlerle İnstagram’da “Mavi Tik” Nasıl Alınır? konusunu açıklayacağız. Mavi tikli ya da onaylı İnstagram hesabının tanınmış kişiyi, ünlüyü veya global markayı temsil eden gerçek kişi olduğunu onayladığı anlamına gelir.

Öncelikle kimliğinizi hazırlayın ve instagram uygulamanızı son sürümüne güncelleyin;
App Store Google Play

Doğrulanmış simgesi talep etmek için:

 1. Doğrulanmış simgesi talep ettiğiniz hesaba giriş yapın.
 2. Profilinize gidin ve simgesine dokunun.
 3. Ayarlar Doğrulama İste’ye dokunun.
 4. Adınızı ve soyadınızı girin kategori seçin.
 5. Kimliğinizin bir fotoğrafını ekle seçeneğine tıklayarak kimlik fotoğrafınızı ekleyin. Merak etmeyin tüm bilgileriniz koruma altında olacak.
 6. Talebiniz değerlendirildikten sonra, hesabınızın doğrulanıp doğrulanmadığını belirten bir bildirim alırsınız.
 7. Talebiniz reddedilirse, 30 gün sonra yeni bir talep gönderebilirsiniz.

Mavi Tik İsteğinin Onaylanması İçin Sağlanması Gereken Şartlar ;

 • Özgün olmak: Hesabınız gerçek bir kişiyi, tescilli bir işletmeyi veya kuruluşu temsil etmelidir.
 • Benzersiz olmak: Hesabınız, temsil ettiği kişi veya işletmenin benzersiz varlığı olmalıdır. Bir kişi veya işletmenin sadece bir hesabı doğrulanabilir, dile özel hesaplar bu konuda istisnadır. Genel ilgi alanlarına yönelik hesapları doğrulamayız (ör. @klasikarabalar).
 • Eksiksiz olmak: Hesabınızın herkese açık olması, biyografi, profil fotoğrafı ve en az bir gönderiye sahip olması gerekir. Profiliniz, diğer sosyal medya hizmetlerine yönlendiren “beni ekle” bağlantıları içeremez.
 • Dikkate değer olmak: Hesabınız tanınmış, sıkça aratılan bir kişi, marka veya kuruluşu temsil etmelidir. Birden fazla haber kaynağında öne çıkan hesapları inceleriz ve ücretli ya da tanıtım amaçlı içerikleri inceleme kaynağı olarak kullanmayız.

Ek olarak; İnstagram hesap onayı için dikkat edilen bir diğer konu ise sizin İnstagram da aktif bir kullanıcı olup olmadığınızdır. Eğer uzun süredir hesabınızda oldukça az paylaşımlar yaptıysanız; aktif olmayan bir sayfanın onaylanmasını İnstagram gerekli olduğunu düşünmüyor ve hesabınızı onaylamıyor. Ayrıca sahte takipçi satın almak gibi şüpheli davranışlarda bulunmayın.

Bizi de İnstagram da takip edebilirsiniz; @ulticanpro

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz