Günlük Blog

Instagram’a Can Sıkıcı Özellik

İnstagram Hikayeler için ekran görüntüsü uyarısı geliyor

İnstagram’da artık, Hikayelerinizin kimler tarafından ekran görüntüsü alındığını bileceksiniz..

Yeniden paylaşım özelliği sunan İnstagram‘ın, şimdi de hikayeler bölümünden ekran görüntüsü alma uyarılarını test ettiği söyleniyor. İnstagram, bu yeni özellik sayesinde biri başkasının hikayesinin bir ekran görüntüsünü aldığında artık kullanıcılar bunu bilecek. Bu özellik şimdilik test aşamasında olduğundan, yalnızca seçilen kullanıcılar için sınırlı ve hikayeyi yayınlayan kullanıcı, bir sonraki ekran görüntüsü alınışında haberdar edileceğine dair bir uyarı alıyor.

Hikaye

Bu testin bir parçası olan kullanıcılar, hikayelerin ekran görüntülerini hikaye görüntüleyenler listesinden kimin aldığını görebilir ve fotoğraflarının ekran görüntüsünü alan herkesin yanında yeni bir kamera deklanşör logosu görecektir. Netleştirmek için, İnstagram özel bir bildirim göndermeyecek, aksine sadece hikaye izleyiciler listesinde görünecektir.

İnstagram‘ın bu özelliği uygulamadaki fikri, kullanıcı etkileşiminde ne kadar etkili olduğunu görmek. Kullanıcılar, içerik oluşturucuyu bilgilendirmeden ekran görüntüleri alamazlarsa, Hikayeler izleyicisini kaybetme riski de bulunuyor.

Bu özellik hikayenizin kimler tarafından kaydedildiğini bilmeniz açısından güzel ama gizli kayıtçılar için can sıkıcı olabilir.

Daha fazla göster

İbrahim Can

MacBook Kullanmayan Bir WebMaster, Hayat Her Zaman Lüks Yaşayanlara Güzel Değildir Yani ;)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Adblock Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün