Android Telefonlara Nasıl Format Atılır ?

1
248

Merhabalar, ulticanPRO okuyanları bugün sizlerle Android Telefonlara Nasıl Format Atılır ? konusunu açıklayacağız. Cihazınızdan eski performansı artık alamıyorsanız veya cihazınıza virüs bulaşmışsa telefonunuzu formatlamak’dan başka çareniz kalmayabilir. Adım adım android telefonuna format atma işlemleri.

Başlamadan önce;

Telefonunuza format atmak cihazınızda ki tüm verileri siler. Bu yüzden format atmadan önce telefonunuzu yedeklediğinize emin olun. Cihazınızda hafıza kartı varsa hafıza kartınızı çıkartın. Ayrıca her ihtimale karşı Sim kartınızı da çıkartın. Şarjınızın en az %50’nin üzerinde olmasına dikkat edin.

Metod 1 : Ayarlardan Format Atma

Ayarlar menüsünü açın.
Yedekle & Sıfırla menüsüne tıklayın.
Fabrika Ayarlarına Sıfırla ya tıklayın.
Devam edin ve varsa android şifrenizi girin. İşlem tamam.

Not: Sıfırla veya fabrika ayarlarına döndürme menüsü telefondan telefona farklılık göstermektedir. Kendiniz arayarak bulmalısınız.

Metod 2 : Recovery Mod ile Format Atma

Bu mod genellikle telefonunuzun ayarlarlarına ulaşma imkanınız olmadığında kullanılır. Şifrenizi unuttuğunuzda veya telefonunuz açılmadığında bu yöntem işe yarayacaktır.

Öncelikle Recovery Mod tuş kombinasyonunuzu öğrenin.
Samsung — Ses Açma, Ana Menü, ve Güç Tuşu
Moto X — Ses Kıs, Ana Menü, ve Güç Tuşu
Nexus — Ses Aç, Ses Kıs, ve Güç Tuşu

Diğer android telefonlar genellikle Ses Kısma ve Güç Tuşu kombinasyonunu kullanır. Eğer işe yaramazsa Ana Menü ve Güç Tuşu kombinasyonunu deneyin.

Telefonunuzu kapatın.
Recovery Mod’a girmek için tuş kombinasyonunu yapın. Bu tuşlara aynı anda ve birlikte basmalısınız. Ekrana android logosu veya recovery modu gelene kadar tuşları bırakmayın.

Çıkan menüde Wipe Data/Factory Reset seçeneğini seçin. Seçme işlemini Ses Açma/Kısma tuşları ile yukarı ve aşağı giderek yapacaksanız. Onaylama işlemini ise Güç (Power) Tuşu ile yapacaksınız.

Karşınıza işlemi onaylayıp onaylamadığınızı soran ekran çıkacak. Aynı şekilde ses tuşları ve güç tuşu ile Yes seçeneğini seçerek onaylayın. Daha sonra telefonunuz baştan başlayacak ve telefonunuz ilk günkü halini alacak.

Android Telefonlara Nasıl Format Atılır ? Konusunda Takıldığınız aşamayı aşağıya yorum olarak yazabilirsiniz, belki bir çözüm yolu buluruz.

Sizlere güncel ve ilgi çekici bilgileri en açıklayıcı şekilde sunmak için elimizden gelen çabayı gösteriyoruz, bize destek olmak için yorum yapabilirsiniz.

1 YORUM

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz